Göğüs Cerrahisi
02 Kasım 2017

Bölümümüzde göğüs cerrahisi ile ilgili tüm hastalıkların tanı ve imkanlar ölçüsünde tedavi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu hastalıklar akciğerin, akciğer zarlarının, göğüs duvarının ve göğüs boşluğu içinde bulunan yapıların iyi ve kötü huylu hastalıkları ile doğumsal hastalıklardır. 
Bölümümüzde göğüs cerrahisi ile ilgili akciğerin iyi ve kötü huylu tümörleri, akciğer zarının hastalıkları (enfeksiyon, tümör), göğüs duvarının doğumsal hastalıkları (güvercin göğüsü, kunduracı göğüsü), akciğerin parazitlere bağlı kistleri (kist hidatikv.b), göğüs duvarının iyi ve kötü huylu tümörleri, akciğerin hava kistleri (büllöz hastalıklar), el ve koltuk altı terlemeleri (hiperhidrozis), göğüs orta boşluğunun hastalıkları (mediasten kistleri ve tümörleri), solunum kasları hastalıkları (diyafragmaevantrasyonları ve elevasyonları), ellerin soğukta morarması ile ilgili damarsal hastalıkları (raynaud hastalığı) gibi hastalıkların tanı ve tedavileri yapılmaktadır. 
Bölümümüzde el,koltuk altı terlemeleri ve elin soğuğa bağlı morarmaları için videoasistetorakoskopi (VATS) ile endoskopik torakalsempatektomi ameliyatları (ETS) ve tanısal işlemler yapılmaktadır.